SIT9365AC-4E2-28E250.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28E250.000000
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Obsolete
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type :
XO (Standard)
Frequency :
250 MHz
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
2.8V