SIT9365AC-4E2-28E25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28E25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
HCSL
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
2.8V
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Base Resonator :
MEMS
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
25 MHz