SIT9365AC-4E2-28E159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28E159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
159.375 MHz
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.8V