SIT9365AC-4E2-28E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.8V
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status :
Active
Package :
Strip
Frequency :
100 MHz