SIT9365AC-4E2-25N159.375000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-25N159.375000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Voltage - Supply :
2.5V
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Output :
HCSL
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
159.375 MHz
Base Resonator :
MEMS
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)