SIT9365AC-4E2-25E77.760000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-25E77.760000
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
77.76 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±25ppm