SIT9365AC-4E2-25E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-25E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
MEMS
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Function :
Enable/Disable
Frequency :
50 MHz