SIT9365AC-4E2-25E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-25E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Oscillators
Power Rating :
500 mW
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
160 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
HCSL
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
155 °C
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage Rating :
150 V
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Function :
Enable/Disable
Height :
650 µm
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Resistance :
2.4 kΩ
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Voltage - Supply :
2.5V
Tolerance :
0.25 %