SIT9365AC-4E2-25E125.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-25E125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCSL
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Base Resonator :
MEMS
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
125 MHz