SIT9365AC-4E1-33N200.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-33N200.000000
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Frequency :
200 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Output :
HCSL
Product Status :
Active
Base Resonator :
MEMS
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C