SIT9365AC-4E1-33N161.132813
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-33N161.132813
Description
MEMS OSC XO 161.132813MHZ HCSL
Frequency :
161.132813 MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±20ppm