SIT9365AC-4E1-33N100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-33N100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Package :
Strip
Output :
HCSL
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Function :
Frequency :
100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)