SIT9365AC-4E1-33E77.760000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-33E77.760000
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ HCSL
Frequency :
77.76 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C