SIT9365AC-4E1-33E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-33E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Function :
Enable/Disable
Frequency :
50 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)