SIT9365AC-4E1-33E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-33E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±20ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator :
MEMS
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Output :
HCSL
Voltage - Supply :
3.3V
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
100 MHz