SIT9365AC-4E1-30N300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30N300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Output :
HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
300 MHz
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Base Resonator :
MEMS
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
RoHS :
Compliant
Voltage - Supply :
3V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C