SIT9365AC-4E1-30E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Oscillators
Color :
Black
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Other Names :
P2392X-ND SC1850
1st Connector :
NEMA 5-15P
Approval Marks :
CSA, UL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approved Countries :
Canada, United States
Voltage Rating :
125VAC
2nd Connector :
IEC 320-C13
Features :
Current Rating :
10A
Shielding :
Series :
Cord Type :
SVT
Length :
7.50 (2.29m)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
Wire Gauge :
18 AWG