SIT9365AC-4E1-30E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3V
Package :
Strip
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCSL
Base Resonator :
MEMS
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
50 MHz