SIT9365AC-4E1-30E300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Oscillators
Efficiency :
84%
Minimum Load Required :
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 2 :
Current - Output (Max) :
8.4A
Approvals :
CE
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
LS200
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
200W
Type :
Open Frame
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 :
Features :
DC Input Capable, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension :
7.83 L x 3.86 W x 1.61 H (199.0mm x 98.0mm x 41.0mm)