SIT9365AC-4E1-30E200.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E200.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3V
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Type :
XO (Standard)
Frequency :
200 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm