SIT9365AC-4E1-30E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E160.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
SiT9365, Elite Platform™
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
160 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)