SIT9365AC-4E1-30E155.520000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E155.520000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 155.5200MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Frequency :
155.52 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)