SIT9365AC-4E1-30E125.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-30E125.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Frequency :
125 MHz
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Voltage - Supply :
3V
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Product Status :
Active
Base Resonator :
MEMS
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)