SIT9365AC-4E1-28E98.304000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E98.304000
Description
MEMS OSC XO 98.3040MHZ HCSL
Frequency :
98.304 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
2.8V