SIT9365AC-4E1-28E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
2.8V
Frequency :
75 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)