SIT9365AC-4E1-28E74.250000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E74.250000
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ HCSL
Voltage - Supply :
2.8V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package :
Strip
Frequency :
74.25 MHz