SIT9365AC-4E1-28E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
50 MHz
Output :
HCSL
Package :
Strip
Base Resonator :
MEMS
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.8V