SIT9365AC-4E1-28E250.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E250.000000
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Oscillators
Output :
HCSL
SiT9365, Elite Platform™
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
2.8V
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
250 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)