SIT9365AC-4E1-28E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
MEMS
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
2.8V
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
160 MHz