SIT9365AC-4E1-28E159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Output :
HCSL
Voltage - Supply :
2.8V
Frequency :
159.375 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C