SIT9365AC-4E1-28E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-28E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Oscillators
Contact Finish Thickness :
15.0μin (0.38μm)
Number of Positions :
10
Shielding :
Unshielded
Number of Rows :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Features :
Strain Relief
Cable Termination :
IDC
Series :
Pitch - Connector :
0.100 (2.54mm)
Usage :
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Pitch - Cable :
0.050 (1.27mm)
Length :
1.50 (457.20mm)