SIT9365AC-4E1-25E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-25E75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Frequency :
75 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Output :
HCSL
Voltage - Supply :
2.5V
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Package :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)