SIT9365AC-4E1-25E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E1-25E50.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
50 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
MEMS
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
2.5V