SIT9365AC-4B2-30E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4B2-30E50.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
50 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3V