SIT9365AC-4B2-30E159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4B2-30E159.375000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3V
SiT9365, Elite Platform™
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Function :
Enable/Disable
Frequency :
159.375 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C