SIT9365AC-4B2-28E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4B2-28E100.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Voltage - Supply :
2.8V
Package :
Strip
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
100 MHz