SIT9365AC-2E3-33E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E3-33E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVDS
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
50 MHz
Package :
Strip
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)