SIT9365AC-2E3-33E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E3-33E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Base Resonator :
MEMS
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
100 MHz
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)