SIT9365AC-2E2-33E77.760000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E2-33E77.760000
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVDS
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency :
77.76 MHz
Base Resonator :
MEMS
Product Status :
Active
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
3.3V