SIT9365AC-2E2-33E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E2-33E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Output :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Frequency :
160 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)