SIT9365AC-2E2-30E250.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E2-30E250.000000
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVDS
Height - Seated (Max) :
0.025 (0.64mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Failure Rate :
Frequency :
250 MHz
Tolerance :
±0.01%
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.198 L x 0.097 W (5.03mm x 2.46mm)
Series :
VSMP
MEMS
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Features :
Non-Inductive
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package :
Tray
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
25 kOhms
Voltage - Supply :
3V