SIT9365AC-2E2-30E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E2-30E160.000000
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVDS
LVDS
Lead Spacing :
Lead Style :
Features :
High Q, Low Loss
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Frequency :
160 MHz
Type :
XO (Standard)
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Frequency Stability :
±25ppm
Thickness (Max) :
0.037 (0.94mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.5pF
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated :
250V
Series :
VJ HIFREQ
Voltage - Supply :
3V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Base Product Number :
VJ0603
Capacitance :
9.1 pF