SIT9365AC-2E2-28N325.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E2-28N325.000000
Package / Case
16-TFSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 325.0000MHZ LVDS
Oscillators
Voltage/Current - Output 3 :
1.1 V ~ 10 V, 200mA
Frequency - Switching :
250kHz ~ 2.2MHz
w/Sequencer :
No
Series :
Packaging :
Tube
Supplier Device Package :
16-MSOP-EP
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Voltage - Supply :
1.6 V ~ 40 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
3
w/Supervisor :
No
Base Part Number :
LT3668
Topology :
Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (2)
Voltage/Current - Output 1 :
1.2 V ~ 39.4 V, 400mA
Function :
Any Function
w/LED Driver :
Voltage/Current - Output 2 :
1.1 V ~ 10 V, 200mA
Introducing Oscillators SiTime SIT9365AC-2E2-28N325.000000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 125°C, Package / Case:16-TFSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad, Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:LT3668, SIT9365AC-2E2-28N325.000000 pinout, SIT9365AC-2E2-28N325.000000 datasheet PDF, SIT9365AC-2E2-28N325.000000 amp .Beyond Oscillators SiTime SIT9365AC-2E2-28N325.000000 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.