SIT9365AC-2E2-28E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E2-28E75.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVDS
Function :
Enable/Disable
Frequency :
75 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Voltage - Supply :
2.8V
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm