SIT9365AC-2E1-25E250.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-2E1-25E250.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
250 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVDS
Spread Spectrum Bandwidth :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C