SIT9365AC-2B3-28E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-2B3-28E50.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVDS
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
LVDS
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply :
2.8V
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Frequency :
50 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)