SIT9365AC-2B3-25N75.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-2B3-25N75.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
MEMS
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
75 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Output :
LVDS
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C