SI82390BB-IS1
Mfr.Part #
SI82390BB-IS1
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description
DGTL ISO 2.5KV GATE DVR 16SOIC
Isolators - Gate Drivers
Base Product Number :
SI82390
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Output Supply :
10V ~ 24V
Current - Output High, Low :
2A, 4A
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
40ns, 40ns
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Peak Output :
4A
Package :
Tube
Common Mode Transient Immunity (Min) :
35kV/µs
Approval Agency :
CQC, CSA, UR, VDE
Datasheets
SI82390BB-IS1
Introducing Isolators - Gate Drivers Skyworks Solutions, Inc. SI82390BB-IS1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Number of Channels:2, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C, SI82390BB-IS1 pinout, SI82390BB-IS1 datasheet PDF, SI82390BB-IS1 amp .Beyond Isolators - Gate Drivers Skyworks Solutions, Inc. SI82390BB-IS1 ,we also offer TLP5214A(D4-TP,E, ACNW3190-500E, SI8261ACD-C-IS, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. SI82390BB-IS1
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD