SI82390BB-AS1R
Mfr.Part #
SI82390BB-AS1R
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description
AUTOMOTIVE DUAL ISOLATED GATE DR
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Package :
Tape and Reel (TR)
Approval Agency :
CQC, CSA, UL, VDE
Current - Output High, Low :
2A, 4A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Common Mode Transient Immunity (Min) :
35kV/µs
Voltage - Output Supply :
6.5V ~ 24V
Current - Peak Output :
4A
Datasheets
SI82390BB-AS1R
Introducing Isolators - Gate Drivers Skyworks Solutions, Inc. SI82390BB-AS1R from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Operating Temperature:-40°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, Number of Channels:2, SI82390BB-AS1R pinout, SI82390BB-AS1R datasheet PDF, SI82390BB-AS1R amp .Beyond Isolators - Gate Drivers Skyworks Solutions, Inc. SI82390BB-AS1R ,we also offer TLP5214A(D4-TP,E, ACNW3190-500E, SI8261ACD-C-IS, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD