SI82390AB-AS1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI82390AB-AS1
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
AUTOMOTIVE 2.5 KV 6V UVLO DUAL I
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Isolators - Gate Drivers
Supplier Device Package :
16-SOIC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Rise / Fall Time (Typ) :
12ns, 12ns (Max)
Number of Channels :
2
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
Series :
Automotive, AEC-Q100
Voltage - Output Supply :
6.5V ~ 24V
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Product Status :
Active
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
Common Mode Transient Immunity (Min) :
35kV/µs
Pulse Width Distortion (Max) :
5.6ns
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Approval Agency :
CQC, CSA, UL, VDE
Package :
Tube
Current - Peak Output :
4A
Current - Output High, Low :
2A, 4A
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SI82390AB-AS1
Introducing Isolators - Gate Drivers Skyworks Solutions, Inc. SI82390AB-AS1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 125°C, Number of Channels:2, Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, SI82390AB-AS1 pinout, SI82390AB-AS1 datasheet PDF, SI82390AB-AS1 amp .Beyond Isolators - Gate Drivers Skyworks Solutions, Inc. SI82390AB-AS1 ,we also offer TLP5214A(D4-TP,E, ACNW3190-500E, SI8261ACD-C-IS, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD